Alkalmazási terület: lakóépületek, irodaházak és egyéb létesítmények ragasztott burkolatainak kivitelezése előtt a betonaljzat felületi kiegyenlítésére szolgál. Megfelelő felületet biztosít vinil valamint laminált parketta, szőnyegpadló, PVC burkolatok, ragasztott parketta és hidegburkolat alá. Padlófűtés esetén is kiválóan alkalmazható.
Aljzat előkészítés: Az aljzatnak szabvány szerint szilárdnak, por, zsír, olaj, festék, cementtej kéreg és egyéb tapadást gátló anyagoktól mentesnek kell lennie. Ha nem tesszük meg, akkor az aljzatkiegyenlítő nem fog tudni megfelelően megtapadni a felületen, még megfelelő mélyalapozás után sem. Spaklival „húzzuk le” a kiálló darabokat, majd porszívózzunk újra! Amennyiben laza és töredező felülettel találkozunk, azokat minden esetben fel kell törni és eltávolítani. Nagyobb betonhiányokat és repedéseket STYRO-BOND AR6 gyorskötő betonjavító habarccsal javítsuk ki.
Felhasználás, bedolgozás: Ragasszuk le a falak alsó részeit, a már megtisztított alapterületet STYRO-BOND HO univerzális mélyalapozóval 2 rétegben hengerrel vagy ecsettel bedolgozva, erősen nedvszívó felület esetében STYRO-BOND PLUSZ Tapadóhíddal szükséges lealapozni. Az aljzatkiegyenlítővel érintkező fémeket korrózió elleni védelemmel kell ellátni. Ha az anyag nedvszívó falfelülettel érintkezik (pl.: gipszkarton), azt felhordás előtt STYRO-BOND POLIMER 1K folyékony fóliával kell kezelni. Bekeveréskor először a pontosan kimért kb.5-5,5 liter vizet öntsük a keverőedénybe, majd folyamatos keverés mellett adjuk hozzá a poranyagot. A bekeverést közepes fordulaton, szabályozható fordulatszámú fúróba fogott keverőszárral végezzük. A keverés akkor megfelelő, ha az anyag teljesen csomómentessé válik. A bekeverést követően 4-5 perc pihentetésre van szükség, majd az idő lejártával újból keverjük át. Bekeverés után az anyagot azonnal fel kell használni. Javasolt több zsák egyidejű bekeverése a kiöntés és az anyag elterítése érdekében.
Az anyagot bekeverés után célszerű az aljzat legmélyebb pontján kiönteni, majd az elterítéshez tüskés henger használata javasolt. A szintezéshez használjunk glettvasat vagy simítót! Minél szélesebb a lehúzó glettvasra, annál jobb lesz az eredmény. Törekedjünk az egyenletes felület kialakítására! Több réteg kiöntése esetén meg kell várni az anyag kiszáradását, rétegenként ajánlott 7 napot várni. Amennyiben több réteg kiöntésével érhetjük csak el a végleges rétegvastagságot, minden esetben az előzőleg megkötött anyagot a következő réteg kiöntése előtt, újra kell mélyalapozni. 20 °C-on 24 óra elteltével (kb. 4 h/mm) a terület járható, 24-48 h után hidegburkolható, 7 nap száradás után ajánlott csak melegburkolattal ellátni. A maradék nedvességtartalom max. 2% lehet, amiről nedvesség mérőműszer hiányában legegyszerűbben “fólia teszttel” lehet megbizonyosodni. A teszt lényege, hogy műanyag fóliát kell leteríteni egy kb. 1 m2 nagyságú felületre. Ha kb. 12 óra elteltével a fólia belső felületén lecsapódik a pára, akkor az ilyen alapra nem lehet még nem lehet melegburkolattal lefedni. Legalább 1 napig kerülni kell az anyag gyors kiszáradását, védeni kell a direkt napsugárzástól és a huzattól. A szélsőséges hőmérséklet és a túl sok keverővíz használata befolyásolja a kötésidőt, valamint a végszilárdságot. Másnap gondoskodjunk a helyiség megfelelő szellőztetéséről.
Padlófűtési rendszerben való alkalmazása esetében az esztich aljzatnak burkolás előtt (cm/1 hét) min. 20 naposnak kell lennie és javasolt, hogy a szabványos felfűtési cikluson is (min. 10 nap) essem át előtte. Csak teljes száradás után lehet önterülő aljzatkiegyenlítővel a szintezést elvégezni.
Figyelem: Esztrich beton esetén a nedvességtartalom nem lehet magasabb 2,5 CM%-nál, ugyanis magasabb nedvességtartalom esetén a betonból felszabaduló páranyomás alulról felfeszítheti az aljzatkiegyenlítőt. Fontos. hogy egy helyiséget csak egyben szabad kiönteni. Burkolható 3 mm-es rétegvastagságig 24 óra elteltével. Minden további 1 mm-es rétegvastagság esetén további 24 óra száradási idő szükséges. Hidegburkolás előtt az aljzatkiegyenlítő maradék nedvességtartalma 2,5 CM%, melegburkolás előtt pedig 2 CM% alatt kell, hogy legyen.
Ajánlott szerszámok: legalább két-három vödör, egy az alapozónak, kettő az aljzatkiegyenlítő bekeveréséhez. Fúrógép, keverőszár, glettvas vagy simító, tüskés henger, szükség szerint ragasztószalag.
Műszaki adatok: (20 °C és 65 % páratartalom esetén):
Anyagszükséglet: 1,6-1,8 kg/m2/mm
Keverővíz igény: 5 – 5,5 liter/25 kg poranyag
Pihentetési idő: kb. 4-5 perc
Bedolgozhatóság: kb. 30 perc
Rétegvastagság: max. 15 mm egy rétegben
Járható és burkolható: Járható 24 óra, burkolható hidegburkolattal min. 72 óra, melegburkolat esetében a burkolás csak 7 nap után ajánlott
Kiszerelés: 25 kg papírzsákban, 1050 kg/ raklap
Feldolgozási hőmérséklet: +5 °C – +25 °C aljzat és léghőmérséklet között
TÁROLÁS ÉS SZÁLLÍTÁS: A szavatossági idő a csomagoláson jelzett gyártási időtől számított 12 hónap. Az anyagot bontatlan csomagolásban, száraz körülmények között tárolva, raklapokon kell szállítani/tárolni. Védeni kell a nedvességtől. A fenti utasítások be nem tartása befolyásolhatja a termék rendeltetésszerű paramétereit.
Gyártási dátum a zsák oldalán található: nap/hó/év
A termék hulladék eltávolítása: A porkeverék használhatatlan maradékát vízzel keverjük, majd a megszilárdult részeket EWC 17 09 04 besorolású építőipari hulladékként kell kezelni.
A csomagoló anyag eltávolítása: kellő tisztítás után ipari hulladékként, hulladéklerakón elhelyezhető. További információk a www.horvathtrade.hu honlapon, illetve az azon keresztül elérhető Teljesítési nyilatkozatban találhatók.
Származási hely: EU
Minősítő intézet: ÉMI TÜV SÜD Kft. NB 1417
Első típusvizsgálat jegyzőkönyv száma: R-417475; EN13813 CT-C20-F5, Lakóépületek, irodaházak és egyéb létesítmények ragasztott burkolatainak kivitelezése előtt a betonaaljzat felületi kiegyenlítésére szolgál. Kültéren csak fedett, nedvességtől mentes környezetben megfelelő vízszigeteléssel együtt alkalmazható.
Giscode ZP1: Cementet és kalcium-formiátot tartalmaz.
portlandcement (˂1% kvarc) 25-50 % ; Cr6 ˂2ppm